۱۳۸۸ مهر ۲۸, سه‌شنبه

حکم بیدادگاه رژیم در مورد کارگران نیشکر هفت تپه محکوم است

زینت میرهاشمی

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه روز شنبه 25 مهر، از تایید حکم حبس در بیدادگاه تجدید نظر استان خوزستان در مورد 5 نفر از کارگران این شرکت خبر داد. 5 نفر از کارگران شرکت نیشکر هفت تپه به نامهای علی نجاتی، فریدون نیکفر، قربان علی پور و جلیل احمدی به 6 ماه حبس تعزیری و 4 ماه حبس تعلیقی و محمد حیدری پور به 4 ماه حبس تعزیری و 8 ماه حبس تعلیقی محکوم شده اند.

رخشان یکی از اعضای سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، نگرانی خود را در مورد بیکار شدن کارگران محکوم شده ابراز می دارد. وی در مصاحبه ای با رادیو دویجه وله شنبه 25 مهر، می گوید:«ما می دانیم آن چیزی که مد نظر آقایان است اخراج ماست. برای کارگر، حکم اعدام زمانی است که از کار اخراج شود و الان کارگران نگران این مساله هستند و خانواده ها اوضاع خیلی ملتهبی دارند.»

شرکت نیشتکر هفت تپه همانند بقیه واحدهای صنعتی قدیمی به دنبال سیاست خصوصی سازی و واردات شکر در چنبره اقتصاد شبه دولتی دچار بحران شده و کارگران و مزدبگیران خود را قربانی کرده است. بیش از دو سال است که کارگران نیشکر هفت تپه برای حقوق خود مبارزه می کنند و تا کنون دستاوردهای گرانبهایی هم داشته اند. تشکیل سندیکای نیشکر هفت تپه از جمله دستاوردهای مبارزه مستمر کارگران و مزدبگیران این شرکت است. زندانی شدن، محکوم شدن به حبس از جمله هزینه هایی است که کارگران این شرکت برای دستیابی به حقوق خود در رژیم دیکتاتوری ولایت فقیه پرداخته اند.

زندانی کردن کارگران به جرم دفاع از حقوق ابندایی خود، نشانه هراس حکومتی لرزان از تشکل یابی کارگران برای کسب حقوق تردید ناپذیر است. از مبارزه کارگران نیشکر هفت تپه دفاع می کنیم. همبستگی کارگران برای لغو احکام ظالمانه بیدادگاههای رزیم در مورد کارگران نیشکر هفت تپه، مانع اجرایی شدن اینگونه احکام خواهد شد.